Починаючи з 2010 року індійські та британські орнітологи запропонували відзначати 20 березня як Всесвітній день горобця (Worldsparrowday).
Мета свята - нагадування про птахів, яким ще не загрожує знищення або зникнення, але які, незважаючи на своє широке поширення і численність, цілком можуть опинитися на межі знищення. У багатьох країнах Західної Європи відбулося зниження їх чисельності. Кілька років тому багато західних і наших ЗМІ задавалися питанням - куди зникли горобці? Це саме питання часто спливало та й надалі появляється у розмовах. Пригадайте коли саме ви востаннє бачили галасливу зграйку цих птахів?
У зменшенні їх чисельності звинувачували і вежі стільникового зв'язку, і стрижку газонів, і відсутність комах в містах, і нові способи зберігання та утилізації відходів. Але, горобці, всупереч всьому, вижили і питання їх зникнення залишилося без відповіді.
Доречі одна з теорій масового зникнення горобців полягає у беззаперечному факті - у містах горобці скльовують жувальну гумку, яку люди випльовують на тротуари, а розчиняючись у шлунку вона викликає болісну загибель птахів. Тому наступного разу добряче подумайте чи варта ваша недолугість та лінь стати причиною болісної загибелі живої тварини.
В Україні живе три види горобців, два з них зустрічаються частіше і, як правило всюди: і в містах і селах. Це хатній та польовий. Рідкісний залітний гість — чорногрудий горобець.
За матеріалами сайту: https://traktirman.livejournal.com/17945.html