2019-01-22

Ланцюг єднання

Сьогодні, 22 січня, у Чернівецькій гімназії №5 особливий день. 800 школярів, учителів і батьків-воїнів утворили біля школи ланцюг єднання, розгорнули і пронесли вздовж нього 25-метровий синьо-жовтий стяг і виконали Гімн України! І з болем у серці пригадались події пятирічної давнини. Тоді загинув Сергій Нігоян.












Відео: https://www.youtube.com/watch?time_continue=81&v=NLZ1cQqfyGs

2019-01-18

РІЗДВЯНИЙ ДІДУХ, КОЛЯДКИ І ЩЕДРІВКИ!

Сьогодні, 18 січня, в двадцяте у гімназії пройшло свято колядок, щедрівок і Різдвяного дідуха! Многоголосо у стінах школи прозвучали як автентичні, так і сучасні твори, які наповнили коридори і навчальні класи духом українства. Нехай нам усім щастить в цьому році! І так хочеться МИРу.












2019-01-03

Індекс здоров’я. Україна–2018

Цікаве дослідження стану здоров'я українців.
Степурко Т., Семигіна Т., Барська Ю., Захожа В., Харченко Н. Індекс здоров’я. Україна–2018: Результати загальнонаціонального дослідження. Київ, 2018. 197 с. URL: https://bit.ly/2GQQUo7

2019-01-02

СЕРТИФІКАЦІЯ учителя




Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.
Стаж педагога має становити не менш ніж два роки: це єдина обов’язкова вимога до вчителів.
Які три етапи сертифікації треба пройти

1. Вивчення практичного досвіду роботи педагога
Щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною, до кожного вчителя приїдуть щонайменше два експерти.
Виїзди таких експертів триватимуть два періоди:
·     із середини лютого до кінця 2018–2019 навчального року,
·     із вересня до жовтня 2019 року.
До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише раз. При цьому зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на електронну пошту не пізніше ніж за три дні до їхнього приїзду.
За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти. Вона сформує пул тих самих незалежних освітніх експертів — викладачів, вчителів, тренерів НУШ.

2. Зовнішнє незалежне тестування
Відбуватиметься у період між другою половиною жовтня — початком листопада (в період масових канікул). За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти.

3. Вивчення електронного портфоліо
Електронне портфоліо вчителя має містити:
— заповнену анкету самооцінювання;
— опис власного навчального заняття: освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відео-фрагмент уроку;
— додаткові матеріали за бажанням педагога.
Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник після реєстрації на сертифікацію до 1 липня 2019 року.