2017-07-25

На шляху до сталого розвитку

Місто-ліс в Лючжоу (Китай)


Серед округлих вершин карстових гір в китайській провінції Гуансі будується дивовижне місто, вірніше сказати «росте». Китай в черговий раз вразив світ, розпочавши реалізацію абсолютно унікального проекту - Місто-ліс у Лючжоу. У самій ідеї інтеграції зелених масивів в міське середовище немає нічого нового. Але будівництво цілого міста, повністю покритого зеленими насадженнями, включаючи стіни і дахи будинків - це вже зовсім інша історія.

Місто-ліс в Лючжоу простягнеться вздовж річки Люцзян і займатиме площу 175 гектарів. Після закінчення будівництва, яке намічено на 2020 рік, під його зеленими дахами оселяться 30 000 чоловік. Тут планується висадити 1 мільйон рослин 100 різних видів. Одних тільки дерев буде 40 000. Італійська архітектурна студія Stefano Boeri Architetti, яка «посіяла» концептуальне зерно облаштування міста, стверджує, що ці зелені насадження зможуть щорічно поглинати більше 10 000 тонн  вуглекислого газу та інших забруднюючих атмосферу речовин. При цьому Місто-ліс буде виробляти 900 тонн кисню на рік.




2017-07-23

Папороть Костянець постінний

Костянець постінний


В Заліщиках є стара синагога. Її стіни з вапняка. На північній стороні будівлі оселилась папороть аспленіум (лат. Asplénium rúta-muráriaабо костянець постінний (селезінник).






Інформації про цю папороть не так багато. Папороть багаторічна зелена й узимку рослина, яка в природі зростає на вапнякових скелях.


Ботанічна ілюстрація з книги К.Ліндмана «Bilder ur Nordens Flora», 1917—1926